Tesla ’ya Ait Elektrikli Kamyonun Çıkışı Ertelendi

0
317
Tesla ’ya Ait Elektrikli Kamyonun Çıkışı Ertelendi
Eşsiz Dizayn via trucks.com

Elon Musk, Tesla’nın elektrikli kamyonun tanıtım tarihini değiştirip 26 Ekim 2017’ye erteledi. Elektrikli kamyonun Eylül de tanıtılması bekleniyordu. Ama 1 Ekim’e ertelendi!

Elon Musk elektrikli kamyon hakkında uzun zamandır çeşitli ipuçları veriyordu ve “canavar” olarak tanıtılan bu kamyon, Dünya’nın ilk tamamen elektrikli ağır yük kamyonu olacak. Aracı Ekim ayında görmek isteyen kişiler, firmanın ofisine yani Hawthorne, Kaliforniya’ya gitmeleri gerekecek. Twitter’dan açıklamada bulunan Elon Musk, şirketin elektrikli kamyonu 26 Ekim’de görücüye çıkacağını duyurdu.

Aracın otonomluk seviyesi hakkında ve yük taşıma kapasitesi vb. bilgiler hakkında pek çok tahmin var. Reuters şirketi tarafından verilerin raporlara göre kamyon, konvoylar ve ekipler olacak şekilde yük taşıyabilirler. Bir başka rapor da kamyonun günlük yük taşıma kamyonu olarak iş yapabileceğini ve sadece 300-500km menzil yol gidecek olabileceğini söylüyor. Prototipin önümüzdeki ay sunulacak olması, Tesla’nın yeni bir alanda girişim yapacağını işaret ediyor. Tesla daha önce lüks araç alanında elektrikli arabalar üretmiyordu.

Tesla ’ya Ait Elektrikli Kamyonun Çıkışı Ertelendi
Tesla Elektrikli Kamyon via nikolamotor

En önemli soru bu aracın menzili olmakta ama kısa bir süre önce bir Tesla Model S, tek şarj ile 950 kilometrenin üzerinde bir mesafeye ulaştı ve bu da var olan soru işaretlerinin azalmasına yaradı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here