Maserati’den Elektrikli Araba Girişimi

0
234
Maserati’den Elektrikli Araba Girişimi
All-Electric Car via static3.businessinsider

İlk olarak, Volvo’nun açıklaması geldi ve BMW önceden kendi açıklamasını yapmıştı. Görünüşe göre, Maserati elektrik akımı ile ilgileniyor. Autocar’a göre, 2019’dan beri her yeni Maserati modeli bir çeşit elektrik sistemi olacak. Bu amaçla, Maserati önümüzdeki dönemde neredeyse tüm yatırımlarını elektriğe yönlendirecek.

Diğer otomobil üreticilerinde de olduğu gibi burada bu değişikliğin anlamı, içten yanmalı motorların tamamen kaldırılması değil. Elektrikli araç pazarının parçaları da hybrid ve klasik motorlar hala bu melez sistemlerde önemli bir rol oynamaktadır. Mevcut Levante Platformu en azından şarj edilebilen hybrid bir biçime sahip elektrik sistemine izin veriyor, bu nedenle ilk model için güçlü bir aday olduğu kolayca söylenebilir.

Maserati’den Elektrikli Araba Girişimi
Yüksek Performans via maxim.com

Autocar’a göre, ilk elektrikli Maserati 2020’de sunulacak ve 2014’te ilk tanıtılan Alfier konseptine dayanılacak. Otomobilin tamamen elektrikli bir spor otomobil olması bekleniyor ve diğer Maserati modellerinin başlayacağı yeni bir platform olacak gibi görünüyor.

Volvo Ve BMW’den Sonra Maserati De Elektrikli Araba Rüzgârından Kurtulamadı

Şu an Maserati modelleri tamamen klasik motorlardan oluşuyor. En yeni seçenek Levante, tek geçiş aracıdır. Granturismo Coupe‘nin 2018 modeli için birkaç küçük yenilik olmasına rağmen, Ghibli ve Quattroporte sedanlar, 2013 ve 2012’deki tanıtımından bu yana çok fazla değişiklik yapmadan hayatlarını sürdürüyor.

Maserati’den Elektrikli Araba Girişimi
Eşsiz Tasarım via maxim.com

Bir dizi elektrikli otomobilin duyurulması şu an yapılabilecek en iyi kararlardan biridir. Volvo, Temmuz başında 2019 yılına kadar tüm araçların bir tür elektrikli motora sahip olacağını duyurdu. Sadece birkaç hafta sonra, BMW de benzer bir açıklama yapmıştı ancak kesin bir tarih vermekten kaçındı…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here