Hem Elektrikli Hemde Şöförsüz Kamyon

0
112
Hem Elektrikli Hemde Şöförsüz Kamyon
Hem Elektrikli Hemde Şöförsüz Kamyon

Otomotiv alanında yakın zamanlarda geleceğin en büyük popüler elektrikli ve onun da ilerisinde kendiliğinden giden araçlar. 2020’den itibaren yollarda daha fazla elektrikli araba görmeye başlayacağız, ancak minibüs, kamyonet ve kamyon gibi ticari araçlar biraz daha arka planda kalabilir. Bu aynı zamanda elektrikli motorlarının gücünün ve pillerinin kapasitelerinin, uzun mesafelerde çok ucuz olan bir seviyeye ulaşamadığı gerçeğine atıfta bulunmaktadır.

Fakat bu, bazı şirketlerin gelecek için araçlar tasasrlamasını engellemez. İsveç’ten Einride şirketi onlardan biri.

Firma bilimkurgu filmlerinden fırlama gibi duran elektrikli ve tam atonom kamyon planlarını T-pod’un prototipini gün yüzüne çıkarmıştır.

Bir defa da 20 ton yük taşıma kapasitesinde sahip bir kamyonun en çarpıcı yanı, şoförünün olmaması.

Hem Elektrikli Hemde Şöförsüz Kamyon
Hem Elektrikli Hemde Şöförsüz Kamyon

Bu kamyon hem elektrikli hem de şoförsüz! Böylesi daha görülmedi

İsteğe bağlı olarak T-pod uzaktan kontol edebilecek veya ‘Seviye 5’ otonom özelliklerinin sayesinde sürücüsü olmadan yük taşıyabilecek. Araç 7 metre uzunluğuna sahip ve 200 kilotmetrelik yolu tek şarj sayesinde gidebilecek.

Yolculuk sonunda kamyon, özel olarak tasarlanan şarj istasyonuna kendiliğinden ulaşacak ve ücreti herhangi bir isan personelinin müdahalesi olmadan dolduracak ve yeniden yüklenecek noktaya gidecektir.

T-pod otonom kamyonlarının ilk deneyleri İsveç Göteborg ve Helsingborg şehirleri arasında gerçekleştirilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here