Tesla Model S, Tek Bir Şarjla 1078 Km’ye Ulaştı

0
203
Tesla Model S, Tek Bir Şarjla 1078 Km'ye Ulaştı
Tesla Model S, Şehrin Gösterişi | Photo by mariordo59 via flickr

Tesla Model S, tüketicilerin şüpheli bir şekilde elektrikli otomobillere bakmasının ana nedenlerinden biri olan menzil konusunda, 1078 kilometre tek bir şarjla önemli bir adım attı.

Tesla Model S, elektrikli otomobil dünyasında bir rekor daha kırdı. Model S olarak bilinen Tesla modelinin, tek bir şarjla 670 mil yani 1078 kilometre yol kat etmeyi başardı.

Şarj istasyonlarının yaygın olarak kullanılması nedeniyle, elektrikli taşıtlar konusunda tüketicinin en büyük endişelerinden biri menzil olduğu gösterildi.

Elektrikliaraba.com.tr kaynaklarına göre, araştırma, dizel sahiplerinin bu nedenle elektrikli otomobillere geçmekte tereddüt gösterdiğini gösterdiğinden, model S’nin rekor kıran elektrikli otomobillerin mesafe görüşünü ortadan kaldırmak oldukça önemlidir.

Hatırlarsanız elektrikli arabalardaki önceki menzil ve mesafe rekoru, bir ay önce 560 mil yani 901 kilometre olarak kayıtlara geçmişti. Yeni kayıt, Twitter üzerinden araç sürücüsü ve Tesla hesapları tarafından paylaşıldı. Elon Musk sağ lastiklerle 100D ile 1000 kilometre geçilebileceğini doğruladı.

Tesla Model S, Tek Bir Şarjla 1078 Km'ye Ulaştı
Tesla Twitter Hesabı, Açıklama | via Twitter

Tesla Model S Yine Rekor Kırdı

1078 kilometre rekoru süresince, aracın 98.4 kilovat saat (kWh) enerji tükettiği söyleniyor; Saatte 91 watt / km (144 WH / mil) tüketimine denk geliyor. Aslında, 77 kilometrede yolculuk yaparken, enerji tüketimi 88 Wh / km’de gözleniyor ve daha düşük gibi görünüyor.

Model S’nin varsayılan 300Wh / mile verimliliğini göz önüne alındığında, aracın pil ömrünün iki katından fazlasına sahip olduğu söylenebilir. Öte yandan, aracın son birkaç saat içinde hızı 37 kilometre / saat olarak tahmin ediliyorsa, sürücüler için ideal bir deneyim olmadığı açıktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here