BMW’nin Yeni Mini’si Elektrikle Geleceği Açıklandı

0
110
BMW'nin Yeni Mini'si Elektrikle Geleceği Açıklandı
By IFCAR (Own work), via Wikimedia Commons

Hemen hemen tüm BMW araçlarını “elektriklendirme” planları 3 kapılı sürpriz Mini modeliyle farklı bir boyuta geçiyor!

Şirket, Mini’nin elektrifikasyon planları fişe-takılabilen çekilebilir bir hybrid ‘in çok ötesine geçti. Bavyera markası, EV stratejisinde yeni adımları açıklayacak ve vurgulanan 3 kapılı Mini, 2019’da piyasaya sürülecek tam elektrikli bir model olacaktı.

Şirketin açıklamasına göre, esnek üretim sistemi sayesinde tüm modeller elektriklenebiliyor. Ancak bu BMW’nin ürettiği araçların hemen atlayacakları anlamına gelmiyor.

BMW'nin Yeni Mini'si Elektrikle Geleceği Açıklandı
By Tokumeigakarinoaoshima (Own work), via Wikimedia Commons

MINI Ne Kadar İddialı Olacak

Sonuçta, bir süre sonra, elektrikli bir otomobil sahibi olmak için i3 gibi bir model esir olmak zorunda kalmayız. Başka bir deyişle, BMW ve Mini modellerinin hem elektrikli hem de benzinli modellerine sahip olduğunu görmek şaşırtıcı değil. Buna ek olarak, Mini’nin tamamen elektrikli modelleri bizi bekliyor.

Bununla birlikte, çoğu BMW’nin depo doldurmak yerine bir prize takmaya geçmesi uzun zaman alacaktır. Mini’den başka, i8 Roadster (2018), X3 crossover (2020) ve iNext (2021) gibi ilk aşamalı planlarda birkaç araç var. 2025’te dahi, otomobil devi yalnızca otomobillerinin yaklaşık% 15-25’inde elektrikli bir motora sahip olmayı hedefliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here