Shell’in CEO’su Ben Van Beurden Elektrikli Araç Kullanıyor

0
62
Shell'in CEO'su Ben Van Beurden Elektrikli Araç Kullanıyor
Dizel, Benzinli Araç - Elektrikli Otomobil via cargiant

Dünyanın en büyük petrol şirketi Shell’in CEO’su Ben Beurden canlı yayında açıklamada bulundu. Beurden, “Bir sonraki arabayı elektrik alacağım” dedi.

Sıradan bir kişi tarafından ciddiye alınması gerekmeyen bu cümleyi dile getiren dünyanın en büyük petrol şirketi CEO’su söz konusu olduğunda durum değişiyor. Bu cümle fosil yakıtların geleceğinde çok ilginç bir duruma işaret ediyor. Bloomberg TV’ye konuşan Royal Duch, Ben Van Beurden’in bugünden itibaren satın alacağı otomobilin ne gazla ne de akaryakıtla çalışacağını söyledi.

“Küresel Isınmadan Kaçmak İçin Hidrojen Yakıtlara İhtiyacımız Var”

Shell sözcüsü tarafından yapılan açıklamada Van Beurden’in yeni otomobilleri Eylül ayında değişecek ve otomobil Mercedes-Benz S500e olacak. Ayrıca, şirketin CFO’su Jessica Uhl, bunun bir BMW i3, yani elektrikli bir otomobil olduğunu öğreniyor.

Shell'in CEO'su Ben Van Beurden Elektrikli Araç Kullanıyor
Ben Van Beurden via shell.com

Bloomberg TV, Beurden’e göre “2 derece küresel ısınmayı önlemek istiyorsak daha fazla elektrik, hidrojen yakıtı ve gazla çalışan otomobil penetrasyonuna ihtiyacımız var” diyerek, dünya ekonomileri için fosil yakıtlardan elektrik kullanımına geçmenin iyi bir şey olduğunu söylüyor.

Ülkeler Ve Otomobil Markaları da Bunu Destekliyor

Hatırlanacağı gibi İngiltere 2040 yılında dizel ve benzinli araçların satışını yasaklayacağını açıkladı. Fransa’nın 2 derece küresel ısınmanın altında kalmasını sağlayacak benzer bir hava kirliliği planını açıkladıktan sadece iki hafta sonra geldi.

Dünyaca ünlü otomobil üreticisi Volvo, 2019’dan itibaren yalnızca elektrikli veya hybrid araçların üretileceğini açıkladı.

Shell, yenilenebilir enerji ve elektrik üniteleri üzerinde çalışan Yeni Enerjiler bölümüne yılda 1 milyar dolar yatırım yapacağını açıkladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here