Porsche Elektrikli Araba Üretecek

0
162
Porsche Elektrikli Araba Üretecek
Porsche Mission E designmilk via flickr

Son 10 yılda otomobillerdeki gelişmeler çok ilerlemiştir. İşteki en büyük fark, motorlarda yapılan değişikliğe sahip elektrikli otomobil oldu. Elektrikli otomobillere firmaların geçişi hakkında henüz net bir vurgu yapılmamıştır.

Hala beklenen düzeyde olmamasına rağmen, elektrikli otomobil ve kullanıcı sayısı sürekli olarak artıyor. Dünyanın önde gelen otomobil şirketleri de, bu değişime kayıtsız kalmadan, her yıl yeni bir elektrikli araçla fuarına katılıyor. Yüksek yakıt ekonomisi ve çevre dostu özellikleri sayesinde elektrikli otomobiller gelecekte kullanılabilecek bir alan olarak görülüyor. Birçok otomobil yetkilisi, sınırlı üretim yapan elektrikli otomobillerin günümüzde daha fazla üretim ve zamana sahip olmasının en az 10 yıl süreceğini söylüyor.

Porsche Elektrikli Araba Üretecek
By youkeys on Flickr, Edited by me (asmoth), via Wikimedia Commons

Porsche’nin Elektrikli Modeliyle 2019’da Tanışacağız

Dünyadaki en popüler otomobil markalarından biri olan Porsche; yüksek performanslı araçlardan sonra elektrikli araba furyasında da kendini gösterecek.

Firmanın önde gelen yetkilileri, gelecekte elektrikli araçlarda olduğu gibi Porsche’nin kademeli olarak bu geçişe katılacağını belirtti. Dünyanın birçok ünlü üretici ile aynı zihinde olduğunu kabul eden yetkililer, 2019 yılında bu değişime başlayacaklarını ve 2022 yılına kadar Electric Porsche’ın üretiminin yarısını elektrikli bir araç olarak tanıtmayı planladığını belirtti.

Yüksek Performanslı Elektrikli Araçlar Geliyor

Porsche tarafından yapılan bu açıklamaların sınırlı olmasına rağmen, planların bu şekilde hazırlandığı oldukça açık. Aynı doğrultuda, Volvo da kapalı bir bildiri yayınladı. Volvo yavaş yavaş elektrikli bir otomobile geçerken, Ford ve dünya pazarında en güçlü isimlerden biri olan General Motors, pek çok modelinde bu geçişe başladı. Çabuk elektrikli arabalar ve yeni modeller pazarlanıyor. Gelecekteki araçlarınızın elektrikli olması neredeyse kesindir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here