Yeni Audi A8, 48v İle Geliyor

0
83
Yeni Audi A8, 48v İle Geliyor
Audi A8 48 Volt Lansman via chip

Günümüzün hybrid ve elektrikli otomobillerinin çoğu, varlıklarını onlarca yıl koruyan 12 voltluk elektrik sistemlerini kullanıyor. Bununla birlikte, üretkenliğin artması ihtiyacı nedeniyle, Audi bu kurulumdan yeni, daha yetenekli bir yöntemi kullanmaya başladı.

Audi A8’in 2018 Versiyonu 48 Volt İle Geliyor

Otomotiv Haberleri’nin Audi’nin hafif-hybrid sistemlerinin yöneticisi ile yaptığı röportaja göre, 2018 Audi A8 lüks sedanlar standart olarak 48 volt hybrid elektrik sistemleri ile satışa sunulacak. A8’in ortaya çıkmasını takiben, bu kurulum A6 ve A7 dahil diğer Audi araçlarına da genişletilecek.

Yeni Audi A8, 48v İle Geliyor
Audi Hybrid David Villarreal Fernández via Flickr

Bu arabalar alışık olduğumuz 12 voltluk araba pilleri yerine 48 volt lityum iyon pil alacaklar. Ek olarak, pil, biraz daha fazla performans için 16 beygir gücü ve 44 pound feet (60 newton-metre) tork sağlayabilir. Elbette, 12 voltluk batarya bu araçlarda yerini koruyacak, ancak ikincil sistemleri takviye etmek için kullanılacaktır.

Aslında, 48-volt hafif-hybrid sisteminin fikrinin yeni bir şey olduğunu söylemek mümkün değildir. Delphi kendi çözümünü on yıl içinde geliştirmeye çalışıyordu ve bu çözümün Audi’ninki ile aynı sistem olup olmadığı henüz belli değil. Diğer otomobil üreticileri de bu teknolojiyi sunuyor. 2018 Mercedes-Benz S-Serisi ve yeni Bentley Bentway SUV’leri 48 voltluk sistemlerde görmek mümkün olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here