Elektrikli Otomobil Alacaklara Müjde

0
138
Elektrikli Otomobil Alacaklara Müjde
Elektrikli Otomobil Alacaklara Müjde

Elektrikli arabaların kullanımını arttırmak için her gün önemli teşvik programları geliyor.

Son yıllarda elektrikli otomobil pazarındaki büyümenin en önemli paylarından biri şüphesiz global düzeyde yaşanan yüksek hava kirliliği seviyesidir. İnsanların normal yaşamlarını bile doğrudan etkileyebilecek yerlerde hava kabarcığı önlemek için çeşitli politikaları izleyen bir dizi yerel yönetime tanık olduk. İskandinav ülkeleri ve Fransa’nın aldığı radikal kararlardan sonra, kirliliğin yüksek olduğu doğu ülkelerdeki elektrikli otomobillerden tamamen taksi yapmak için çeşitli adımların atıldığını duyduk. Elektrikli otomobil kullanımını artırmak için yapılan en büyük adım New York oldu.

Elektrikli Otomobil - Pixabay
Elektrikli Otomobil – Fotoğraf via Pixabay

Bu arada, bazı alanlarda tamamen elektrik veya eklenti hybrid otomobil tercih eden kullanıcılar için vergi avantajlı teşvik programlarına tanık olduk. Birçok kişi, Lakin Amerika’daki elektrikli otomobil şehirleri arasında en büyük potansiyele sahip olan yer olarak nitelendirilen New York’ta böyle bir uygulama basamağının görülmediğinden şaşkına döndü. Zaman geçtikçe, resmi bir adım atmayı bekleyen yerel yönetim nihayet, önemli bir adımla Nisan ayından itibaren başlayacak olan dönüş programı ile arasındaki boşluğu kapatmaya hazır. Tamamen elektrikli veya hybrid kategorisinde olan otomobillerden satın alacak olan kullanıcılara 2000 $ ‘lık bir teşvik sağlanacak.

Başvuru açıklamalarında Westchester komitesinin bir üyesi olan Amy Paulin; “Elektrikli otomobillerin akla ilk gelen seçim olmasını istiyoruz. Uygulama, elektrikli arabaları alıcılar için daha uygun fiyatlı yapacak ve satın almalarını teşvik edecek” diye ekledi. Ayrıca, elektrikli otomobillere olan ilgiyle başvurunun artmasını beklediklerini de sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here