Elektrikli Arabaların Yaygınlaşması Akülere Bağlı

0
100
Elektrikli Araba Akü
Elektrikli Araba Akü - Fotoğraf via By Tennen-Gas (Own work) [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons

Elektrikli araç satışları çoğunlukla Çin’de yapılıyor. Çin hükümeti hava kirliliğine karşı en iyi çözüm olarak elektrikli araç teknolojisini görüyor.

Hükümet önümüzdeki yıldan itibaren, elektrikli araçlar olarak araçlarının en az% 8’ini üretme şartı da dahil olmak üzere, Çin’deki tüm otomobil üreticilerine yönelik bir önlem planı hazırlıyor. Otomobil üreticileri gelişmeleri yakından izliyor.

Bu yıl, Şanghay Otomobil Fuarı’nda, elektrikli araçlar ön plana çıktı.

Ancak ne Çin’de ne Amerika’da, tüketiciler elektrikli otomobil satın almak için acele ediyor. Bunun nedeni açık.

Elektrikli otomobil sahibi Anita Halasz, tüm arkadaşlarının telefon numaralarını kaydetti. Çünkü her an arkadaşlarından birinin garajındaki elektrik prizlerini kullanması gerekebilir.

Elektrikli araç sahipleri her an akülerinin bitip yolda kalma korkusu ile yaşıyor. Buna sektörde menzil kaygısı denir.

Akülü araçlar, benzinli otomobillerin sağladığı sürüş mesafesini ve depoyu dakikalar içinde doldurmanın kolaylığını sağlayamıyor. Diğer taraftan şarj istasyonları, Çin, Amerika ve diğer birçok ülkede giderek yaygınlaşıyor.

Dünyaca ünlü bir elektrikli otomobil üreticisi, şarj istasyonlarının sayısını bu yıl 10’a çıkaracağını açıkladı. Diğer üreticilerin de benzer sözleri var.

Bununla birlikte, yeni bir atılım için daha fazla elektriğe sahip aküler üretilmelidir.

Uzmanlar pil teknolojisinin gelişimi kadar yarı benzinli-yarı-elektrikli hibrit otomobillerin seçiminde doğru seçim olduğunu söylüyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here