Elektrikli Arabada Mercedes Hedeflerini Çok Büyük Tutuyor!

0
205
Mercedes-Benz SLS Elektrikli Araba
Mercedes-Benz SLS Elektrikli Araba - Fotoğraf via By Thesupermat (Own work) [CC BY-SA 3.0 ] Wikimedia Commons

Elektrikli otomobiller, motorlu araç sanayinin geleceğini şekillendirecek ve otomotiv sanayii önümüzdeki yıllarda elektrikli olacak.

Mercedes, önümüzdeki 5 yıl içinde on yeni elektrikli otomobil üreteceğini açıkladı.

Zaten Mercedes EQ ile Mercedes çok güçlü bir talep topladı ve ihtiyaç duymasa bile popülaritesini arttırmayı başardı ancak gelecekte hedeflerini elektrikli ve sürücüsüz teknolojilerle şekillendirmeye karar verdi.

Mercedes-Benz SLS Elektrikli Araba
Mercedes-Benz SLS Elektrikli Araba – Fotoğraf via By nakhon100 (Mercedes-Benz SLS Electric Drive) [CC BY 2.0 Wikimedia Commons

Elektrikli otomobiller söz konusu olduğunda akla ilk gelen markalardan biri olan Mercedes, bu konuda öncü tutumunu sürdürmek istiyor. Mercedes-Benz, Daimler’in çatı şirketi tarafından verilen karara göre, Mercedes’in elektrikli bir otomobil üretmek için düğmeye basacağı dönem olacak.

Önümüzdeki on yılda özellikle Avrupa’da elektrikli veya hibrid araç kullanılacak. Bu vizyon, otomotiv endüstrisini teşvik etmek için yeterlidir. Özellikle Avrupa’da Mercedes’den esinlenen elektrikli araç talebi, otomotiv endüstrisini yönlendiriyor.

Mercedes, önümüzdeki beş yıl boyunca elektrikli otomobil üretiminde 12 milyon dolar harcama yapmayı planlıyor. Peki, bu yatırım nasıl kullanılacak, Mercedes’in bu alanda ne yapacak…

Mercedes’in asıl amacı elektrikli araba ve hibrid araç motoru teknolojisi için AR-GE geliştirmektir. Çünkü mühendislik alanına yatırım yapmak, bu alandaki öncü teknolojileri fark ederek pazara girmenin en önemli araçlarından biridir. Alman otomotiv markası Mercedes, elektrikli otomobil pazarını getirecek yeniliklerden bahsetmek istiyor.

Mercedes-Benz SLS Elektrikli Araba
Mercedes-Benz SLS Elektrikli Araba – Fotoğraf via By Hubert Berberich (HubiB) (Own work) [Public domain], Wikimedia Commons
Ayrıca, BMW ve Mercedes markalarının elektrikli araçlarda Tesla elektrikli araç teknolojisini güçlü bir rakip olarak gördüğünü de belirtmek gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here