Schaeffler ve Audi, Gelecek Nesil Formula E Yarış Otomobillerini Geliştirmek İçin İşbirliği Yapacak

0
99
Formula E Yarış Otomobil
Formula E Yarış Otomobil - Fotoğraf via Formula E

Schaeffler ve Audi, Berlin’de Team ABT Schaeffler Audi Sport’un Alman ev turunda Formula E yarış otomobilinin sonraki üç kuşak için powertrain gelişiminde kapsamlı bir işbirliği üzerinde anlaştılar.

Schaeffler Baş Teknoloji Sorumlusu Prof. Peter Gutzmer ve Peter Mertens, Teknik Geliştirme AUDI AG Yönetim Kurulu Üyesi, Berlin-Tempelhof’da üç yıllık bir anlaşma imzaladılar.

AUDI AG’nin 2017 sonbaharında başlayan dördüncü sezondan itibaren fabrika destekli bir taahhüdü ile seriye girmesi ışığında Schaeffler ve Berlin’de yarış haftasonu için verilen Ingolstadt merkezli premium marka üç yıllık bir teknoloji işbirliği imzaladı 2019/2020 sezonuna kadar. Ortaklık, elektrikli motor, süspansiyon ve güç aktarma organları için güç elektroniği ile ilgili ortak çalışmayı içerecektir.

Formula E yarış otomobilinin yeni nesil aktarma organları için temel kavram kesinleşti ve bazı bileşenleri zaten test edildi. Sahnelerin arkasında Schaeffler ve Audi, daha önce bazı bölgelerde Formula E’de birlikte çalışıyorlardı. Şimdi, anlaşmanın resmi imzalanması, varolan bu aktif ortaklığın uzun vadede daha üst seviyeye çıkarılmasını sağlıyor.

“Önümüzdeki üç yıl boyunca şimdi giderek daha yakın bir ortaklığa imza atmış olmaktan dolayı çok mutluyuz, bu nedenle Audi ile Formula E’de aktif olarak çalıştık. Tıpkı motor sporlarında ve elbette üretim arabaları için bileşenlerin geliştirilmesinde ve üretilmesinde onlarca yıldır Audi ile yenilikçi bir şekilde işbirliği yaptığımız gibi, her iki ortak da bu ortak çabaya en iyi şekilde vereceğiz ve devam edecektir. ABT Schaeffler Audi Sport’un başarı hikayesi zaten etkileyici “diyen Schaeffler Teknoloji Direktörü Prof. Peter Gutzmer,

Formül E’deki yeni mühürlü işbirliğinin yanı sıra Schaeffler ve Audi, 2007’den bu yana DTM’de (Martin Tomczyk) ve 2013’de (Schaeffler büyükelçisi Mike Rockenfeller) DKM’de ortak oldu ve DTM Şampiyonları yeşil-sarı Schaeffler Audi’yi kullandı. Üçüncü büyük motorsporları direği olan Schaeffler, Audi’nin kardeş markası Porsche ile birlikte FIA ​​Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (WEC) yüksek teknoloji yarış serisinde bir taahhüdü var. WEC – Formula E’ye benzer – enerji verimliliği odaklı yönetmeliklere tabi, ileri düşünce motorsportlarına sahiptir.

Tıpkı Schaeffler, teknoloji uzmanlığını Bir Gün’den bu yana Formula E’ye katkıda bulunduğu gibi, teknoloji grubu da yol için elektrikli hareketliliğin öncüsüdür. Yirmi yıl boyunca, Schaeffler’in araştırma geliştirme departmanları bu alanda aktif olmuştur. Daha yakın geçmişte, elektrikli araç parçaları için geliştirilen geliştirme ekibi, boyutları iki katına çıkmış ve projeleri için yarış pistinin bilgi birikimine doğrudan erişebiliyordu. Schaeffler şimdiye kadar, marş jeneratörlerinden 48-volt sistemlere, tekerlek göbeği motorlarına ve E-akslara kadar tüm güç aktarım sistemini elektrikle soğutmak için geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

Buna ek olarak, Schaeffler, yarının taşınabilirliği için otomobil seviyesinin altında elektrikli araç kavramları geliştiriyor. Hava şartlarına karşı koruma sağlayan dört tekerlekli bir Pedelec olan Bio-Hybrid’i ve kentsel alanlar için E-Board’u içeriyorlar. Hem büyük hem de küçük ölçekte “Formula E taahhüdü, elektrikli hareketlilik ortamı ve sistemleri hakkında daha iyi bilgi sahibi olmamıza yardımcı oluyor” diyor Prof. Peter Gutzmer.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here